Regeneracja turbosprężarek

Turbosprężarka w samochodzie jako osprzęt silnika to jeden z głównych elementów, które odpowiadają m.in. za odpowiednią moc i wysoką kulturę pracy silnika w naszym samochodzie (nie dotyczy silników wolnossących). Często brak mocy, spadek kultury pracy silnika, spalanie oleju silnikowego, dymienie, zwiększone zużycie paliwa, stuki w okolic komory silnika to częste objawy zużytej turbosprężarki. Szczególnie ważne jest by na czas turbosprężarkę oddać do regeneracji która pozwala na przywrócenie jej fabrycznych parametrów pracy za często kilka razy niższą cenę niż nowa turbosprężarka. Zaniechanie tego procesu grozi np odłamaniem wewnętrznych elementów turbosprężarki które wlatując do silnika uszkadzają go w stopniu gdzie silnik wymaga kapitalnego remontu lub wymiany (nieporównywalnie wyższy koszt niż regeneracja samej turbiny). Udzielamy oczywiście minimum 12 miesięcznej gwarancji na regenerowaną turbinę.

Firma AG-Gregor posiada potrzebny sprzęt oraz doświadczony personel, który wręcz w laboratoryjnych warunkach zdiagnozuje i zregeneruje turbosprężarkę dla Państwa.

Regeneracja turbosprężarki, zarys:

Po dotarciu turbiny do naszej firmy, nasz personel dokonuje wstępnej weryfikacji które podzespoły kwalifikują się do wymiany. Po rozebraniu turbosprężarki następuje jej mycie w myjce wysokociśnieniowej, ekologicznej, hermetycznie zamkniętej z własnym obiegiem, który zapewnia usunięcie wszelkich zabrudzeń bez naruszenia czyszczonych elementów mechanicznie.

Następnie regeneracja turbosprężarki to m.in. wymiana koła kompresji talerzyka i łożysk, wymiana wałka i innych elementów które nie spełniają fabrycznych parametrów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania turbiny.

Jednym z końcowych procesów regeneracji jest np. ustawienie zmiennej geometrii, wyważenie wałka, następnie złożenie turbosprężarki.

Przed wysłaniem turbosprężarki do klienta doważamy (jeśli jest taka potrzeba) korpus w całości.

Cały proces regeneracji odbywa się z zachowaniem należytej czystości która jest niezbędna przy tak precyzyjnie skonstruowanym osprzęcie silnika jakim jest Turbosprężarka. Sprzęt firmy CIMAT jaki między innymi używamy jest najwyższej jakości wraz z zestawami naprawczymi dobieranymi indywidualnie do każdej regenerowanej przez nas turbosprężarki. Wykwalifikowany i doświadczony personel, który posiadamy jest niezbędny do przeprowadzenia powyższych procesów służących regeneracji turbosprężarki.

Na wszystkie regenerowane turbosprężarki udzielamy minimum 12 miesięcznej gwarancji.

Regenerujemy do samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych.

Skontaktuj się

E-mail: biuro@ag-gregor.pl
Telefon: +48 602 698 524

Formularz kontaktowy